Podwójny magister nanotechnologii

Beata Nagórniewicz jest pierwszą absolwentką Wydziału Chemicznego PŁ, która uzyskała podwójny dyplom magistra Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Twente w Holandii na kierunku nanotechnologia. Czytaj dalej Podwójny magister nanotechnologii

Jak wybrać studia magisterskie?

Licencjat – i co dalej? Wybór studiów magisterskich jest jednym z kluczowych momentów w życiu każdego studenta.

Zmiana kierunku studiów – czy warto?

Reforma bolońska i wprowadzenie dwustopniowej edukacji wyższej to ogromna szansa dla studentów. Zdecydowanie warto korzystać z możliwości, jakie otwierają się po uzyskaniu dyplomu licencjata.

Czytaj dalej Jak wybrać studia magisterskie?

Po co mi tytuł magistra?

Trzy magiczne literki ‘mgr’ przed nazwiskiem to marzenie wielu młodych ludzi rozpoczynających studia wyższe. Czy opłaca się walczyć o dyplom magistra?

Tytuł zawodowy magistra

Magister to tytuł zawodowy nadawany przez uczelnie wyższe po ukończeniu studiów drugiego stopnia, a w przypadku niektórych kierunków, takich jak farmacja, prawo czy psychologia, po ukończeniu studiów jednolitych. Aby uzyskać tytuł magistra należy zaliczyć wszystkie egzaminy, uzyskać absolutorium oraz przygotować i obronić pracę magisterską. Według danych OECD, aż 63% absolwentów studiów w Polsce w 2010 r. posiadało tytuł magistra, co było najwyższym wynikiem na świecie.

Czytaj dalej Po co mi tytuł magistra?

Kupujesz czy piszesz? Czarny rynek prac magisterskich

Praca magisterska to ostatnie wyzwanie jakie stoi przed studentami pragnącymi uzyskać tytuł zawodowy magistra.

Studenci mogą pracę napisać własnymi siłami lub skorzystać z licznych propozycji odpłatnej pomocy. Pisać czy kupić prace magisterską – oto jest pytanie!

Czytaj dalej Kupujesz czy piszesz? Czarny rynek prac magisterskich