Prezentacja balonu – inauguracja ULKA

Zapraszamy na inaugurację ULKA połączoną z prezentacją balonu badawczego. Uroczystość odbędzie się w piątek – 31 marca 2017 roku o godz. 12:00 na terenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ul. 75 Pułku Piechoty 1, Chorzów).

Jednostka powstanie w ramach projektu badawczego, którego celem jest utworzenie unikatowego i zarazem pierwszego w Polsce układu laboratoriów:

• Napowietrznego Mobilnego Laboratorium (NML) wyposażonego w aparaturę pomiarową zainstalowaną w koszu balonu na ogrzane powietrze;
  • oraz stacjonarnych laboratoriów wyposażonych w Aparaturę do Badań Zanieczyszczeń Atmosfery (ABZA) będących częścią Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery (ULKA) i stanowiących zarazem specjalistyczne pracownie badawcze uczelni.