Wydział Prawa Łazarskiego najlepszą niepubliczną szkołą prawa w Polsce

indeks

“Dziennik Gazeta Prawna” opublikował najnowszy Ranking Wydziałów Prawa. Zwycięzcą, który wyraźnie zdystansował rywali wśród uczelni niepublicznych, jest Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.

Zajęcie pierwszego miejsca na podium zawdzięcza głównie wysokiej ocenie uzyskanej w kategorii kadra oraz wymogi i jakość absolwentów. Wydział Prawa otrzymał specjalne wyróżnienie za bezkonkurencyjność i pozycję lidera, którą zajmuje już od ośmiu lat.

W tegorocznym X Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazety Prawnej” znalazło się 16 uczelni publicznych  i 9 niepublicznych z całego kraju. W klasyfikacji uczelni niepublicznych Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego otrzymał łącznie 94 pkt na 116 możliwych.

Zdobył tytuł najlepszego Wydziału Prawa w Polsce wśród uczelni niepublicznych, ale także uplasował się na 8. miejscu w klasyfikacji wszystkich szkół biorących udział w rankingu. Wyprzedził aż 9 ze wszystkich 16. wydziałów prawa uczelni publicznych w Polsce ocenianych w rankingu. Uzyskany łączny wynik plasuje Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego przed Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, i tuż za Uniwersytetem Śląskim oraz Łódzkim.

images

W kategorii kadra otrzymał wynik 34 pkt. Jedynie dwie szkoły wyższe w Polsce uzyskały taką samą liczbę punktów: Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Równie wysoko oceniono w rankingu jakość i warunki kształcenia. Z wynikiem 25 pkt Wydział Prawa znalazł się w zdecydowanej czołówce względem uczelni niepublicznych, a zarazem obok najlepszych uniwersytetów w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego (24,5 pkt) i Uniwersytetu Warszawskiego (24,5 pkt).

— Jesteśmy dumni z tego, że nasz Wydział Prawa i Administracji od wielu lat znajduje się w czołówce rankingów  – wyniki w tego typu zestawieniach są pochodną naszego podejścia do realizowanej misji. Najważniejsze jest dla nas rzetelne przygotowanie młodych ludzi do dalszej kariery prawnika czy ze względu na uniwersalny charakter studiów – w innych zawodach. Szczególnie dbamy o to, aby nasi absolwenci oprócz zdobycia solidnych podstaw w zakresie przedmiotów kanonicznych, umieli je także stosować w praktyce. Staramy się wprowadzać metody nauczania, które sprawdziły się na renomowanych, zagranicznych uczelniach. Polska Komisja Akredytacyjna, doceniając stosowane przez nas metody nauczania, przyznała Wydziałowi ocenę wyróżniającą we wszystkich ośmiu badanych kategoriach — mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

W rankingu oceniano: kadrę (34,5 pkt), jakość i warunki kształcenia (42 pkt), wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów (25,5 pkt). Dodatkowe punkty można było zdobyć za zdawalność absolwentów na aplikacje prawnicze.

W czerwcu Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego otrzymał kolejne wyróżnienie, które potwierdza jego pozycję jako ważnego ośrodka nauk prawnych na mapie Polski. W V Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” zdobył drugie miejsce na podium wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Natomiast pod względem jakości kształcenia oraz współpracy z zagranicą Łazarski uplasował się w nim w ścisłej czołówce, zajmując odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

— Już od ponad dwóch lat na Wydziale Prawa funkcjonuje program modułowy, na który składają się po pierwsze obowiązkowe przedmioty prawnicze, po drugie pogłębiona nauka wybranych gałęzi prawa, a od III roku wybór ścieżki specjalizacyjn

ej. Nasi studenci mają do wyboru aż 17 praktycznych oraz przyszłościowych specjalizacji, w tym m.in.: prawo fuzji i przejęć, lotnicze, farmaceutyczne czy sportowe. Śledzimy losy naszych absolwentów i z ogromną przyjemnością widzimy, że radzą sobie wyjątkowo dobrze. Niektórzy z nich rozwijają kariery w największych polskich kancelariach czy międzynarodowych korporacjach. Nasi absolwenci wracają do nas na studia podyplomowe, MBA czy do szkół prawa obcego. Są to powody do satysfakcji, ale też motywacja do ciągłego doskonalenia różnych obszarów — zwraca uwagę dr Mieczysław Błoński.

Student bądź absolwent Uczelni Łazarskiego biegle posługujący się anglosaskimi terminami prawniczymi, może również skorzystać z ciekawej oferty szkół prawa obcego. Dużą popularnością cieszą się – ze względu na swój wyjątkowy w skali kraju charakter – Studium Prawa Rosyjskiego, Szkoła Letnia Prawa Amerykańskiego i program International Legal Skills.  Uczelnia prowadzi aż sześć szkół, w tym m. in. Szkołę Prawa Niemieckiego, Francuskiego czy Porównawczego Prawa Azjatyckiego.  Szkoły prawa obcego są przeznaczone dla prawników, którzy chcą pogłębić wiedzę o prawie wybranego kraju, ale też dla menedżerów, którzy pracują na rynkach zagranicznych i znajomość prawa jest dla nich  niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three − 1 =

*