Wspólny kierunek studiów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego

Miło nam poinformować, że 17 maja br. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz oraz Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski, podpisali umowę o utworzeniu od 15 października 2016 r. interdyscyplinarnych niestacjonarnych studiów II stopnia na kierunku Konsulting prawny i gospodarczy.

Studia Konsulting prawny i gospodarczy to interdyscyplinarne nowatorskie studia II stopnia, niestacjonarne. Kierunek prowadzony będzie wspólnie przez  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Uniwersytet Wrocławski. Rekrutacja na wspólne studia prowadzona będzie przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,  natomiast dokumenty od kandydatów przyjmować będzie również  Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Zajęcia odbywać się będą przemiennie w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu  i Uniwersytecie Wrocławskim przez 4 semestry.  Absolwenci otrzymają  dyplom magisterski sygnowany pięczęciami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem studiów jest połączenie wiedzy i umiejętności z obszarów prawa i zarządzania, co jak pokazały przeprowadzone badania jest bardzo potrzebne na rynku. Absolwent tego kierunku będzie łączył wiedzę prawniczą z umiejętnościami analitycznymi i menedżerskimi, będzie przygotowany do pracy na stanowiskach wsparcia kadry menedżerskiej, zarówno wewnętrznych

, np. doradca zarządu, stanowiskach kierowniczych związanych z organizacją wewnętrzną podmiotu, np. biuro organizacyjne, biuro zarządu, organizacją współpracy z otoczeniem, np. dział handlowy, działa współpracy, dział zamówień publicznych, jak również do pracy na samodzielnych stanowiskach takich jak konsultant, doradca lub analityk w firmach doradczych. Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności w usługach doradczych i zasiadania w organach nadzorczych spółek kapitałowych. W programie znajdują się przedmioty związane z prawem, ekonomią, zarządzaniem i finansami.

Oferta adresowana jest do absolwentów studiów I i II stopnia kierunków związanych z ekonomią, zarządzaniem, prawem i administracją, a także innych, niezwiązanych obszarem menedżerskim i naukami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 8 =

*